GEOPORTAL SPS - logo

VODNÍ CESTY ČR


Prohlášení o přístupnosti

Na internetovém Geoportálu Státní plavební správy jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný v běžně používaných prohlížečích. Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS a je tak tedy oddělen od informací.

Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v levé navigaci.

Podmíněně povinná pravidla

Ve formátu PDF nabízíme většinu informací, které jsou vhodné ke stažení. Pro prohlížení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč, který umožňuje tento formát zobrazit.

V některých případech je dokument zveřejněn ve formátu RTF nebo DOC, tyto formáty jsou použity pro dokumenty které lze vyplňovat např. přihlášky, formuláře. Dále u některých dokumentů používáme formát XLS, tento formát především u dokumentů, které obsahují tabulková data a obsahují výpočty. Další typ dokumentu s kterým se můžete setkat je PPT, který zveřejňujeme v případě, že soubor nelze převést do PDF, nebo s jakoukoliv manipulací autor vysloveně nesouhlasí. Takovéto dokumenty jsou na tomto serveru publikovány pouze v případě, že obsahují formátování, které neumožňuje jejich převod do formátů jiných (PDF, RTF).

Náhledové obrázky produktů jsou ve formátech JPG, GIF nebo PNG. Se všemi těmito soubory lze pracovat standardními prostředky operačního systému, případně nástroji třetích stran.

Pro stahování objednaných velkoobjemových dat je zvolen komprimovaný soubor typu ZIP. Náhledové obrázky produktů jsou ve formátech JPG, GIF nebo PNG. Se všemi těmito soubory lze pracovat standardními prostředky operačního systému, případně nástroji třetích stran.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu webmaster@plavebniurad.cz.

© Státní plavební správa Prohlášení o přístupnosti Vytvořil VARS BRNO a.s.